HAKKIMIZDA

 

 

 

                    KURUCUMUZ:

1974 yılında Kocaeli-Gebze’de doğdu. İlköğrenimini Gebze’de, ortaokul lise öğrenimini Üsküdar Kız Lisesi’nde okudu. Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Üsküdar Bulgurluda 20 öğrenci mevcutlu bir anaokulunu devraldı. İkinci yıl devraldığı bu binaya sığmayınca Çamlıca’daki yerine geçti. 2017 yılında Sancaktepe’de ikinci şubesini açtı. Evli ve iki çocuk annesidir.

          Çocuklar için kurduğu hayallerini Buğra Anaokullarında gerçekleştiriyor. Eli ve yüreği temiz kişiler olarak pozitif bilimin rehberliğinde çocukların çocukluklarına, yaratıcılıklarına ve biricikliklerine zarar vermeyen okulları ile adeta onlara sığınak olmaya çalışıyor..

Eğitim ve yönetim süreçlerinin tümünde etkin rol alıyor: 

Okulunu seven paylaşmayı bilen sorun çözebilen karar verebilen öğrenmeyi bilen sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma duygusu gelişmiş mutlu, güvenli, sağlıklı, başarılı çocuklar yetiştirmek için zaman mevhumu olmadan çalışmalarını yürütmektedir.

                HAKKIMIZDA

2003 yılında, okul öncesi eğitim alanında yüksek kalite ve standartta bir anaokulu hizmeti verebilmek için yola çıktık. O gün, çocuklar ve aileler için yola çıkardığımız eğitim projemize yeni bir şube daha ekleyerek, çocuklara ve ailelere vermiş olduğumuz sözün bilinciyle okul öncesi eğitim alanında alışkanlıkları ve standartları değiştirerek yolumuza devam ediyoruz.

Amacımız ÖZEL BUĞRA ANAOKULLARI olarak öğrencilerin eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, dünyanın çağdaş ülkeleri tarafından uluslararası geçerlilikleri almış bir okul modeli ortaya koymaktadır.

.

Öğrencilerimiz Buğra Anaokullarında;

 • Öğrenme zevkini ve keyfini, araştırma heyecanlarını, merak duygularını, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler.
 • Klasik okul öncesi eğitim kavramlarının dışında, özel bir okul modeli ortaya koyan Buğra Anaokulları, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye devam ediyor. 
 • - Biz eğitim, birikim ve deneyimlerimizle uzmanlaştığımız işi yapıyoruz.
 • - Okulumuzun müstakil ve korunaklı binaları ile çocuklarınıza güvenli ve doğal bir ortam sunuyoruz.
 • - Beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem veriyoruz.
 • - Uzman ekip tarafından seçilen oyuncaklar ve eğitim materyalleri ile 3-6 yaş grubu öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz.
 • Uzmanlarımız yıl boyunca; çocuk psikolojisi, aile içi ve eşler arası iletişim, çocuk yetiştirme tutumları, çocukla uzlaşma, yaratıcı çocuk yetiştirme, kendine güvenen çocuk yetiştirme, çocuklarda kişisel vizyon oluşturma gibi çeşitli konularda deneyimlerini siz değerli ailelerimizle paylaşarak, bir "aile akademisi" hizmeti veriyorlar.

 

                   EĞİTİMDEKİ HEDEFLERİMİZ

Günümüzde yaşamın ilk beş yılının önemine değinen araştırmacılar, bu ilk yılların kişinin gelecekte nasıl bir birey olacağının belirleyicisi olduğunu vurgulamaktadır. Bu nedenle okul öncesi dönemde uygulanacak eğitimin sadece evde anne, anneanne, babaanne veya bilgisi yeterli olmayan kişilere bırakılmaması gerektiği, çocuğun sosyal yaşamını gerçekleştirebileceği arkadaşlara ve oyun ortamına ihtiyacı olduğu bilinciyle çocuğun doğuştan sahip olduğu zeka, yetenek v.b.gibi niteliklerini en üst düzeye çıkarabilmektir. Çünkü çocuk zihinsel gelişiminin

%50’sini 4 yaşına kadar,

%30’nu 4-8 yaş arasında,

%20’sini 8-17 yaş arasında tamamlar.

 • Buğra Anaokulları, çocukları önemli bir emanet olarak kabul eden, her  çocuğu kendine ait tek çocuğu olarak düşünen, sevgi merkezli, bireysel ayrılıkları gözeten, her çocuğu kendi seviyesinde ilerletmeyi hedefleyen, bilgi depolamaktan çok davranışa dönüştürmeyi hedefler.
 • Buğra Anaokullarında çocuklar burada gerçek yaşamda üstleneceği rollerin provasını yapar. Paylaşmayı, arkadaş ilişkilerini sürdürmeyi, ilişkilerdeki sosyal kuralları öğrenir.
 • Buğra Anaokullarında çocuklar diğer çocukların istekleri ile kendi isteği çatıştığında kimseye zarar vermeden bunun üstesinden gelebilmeyi öğrenir.
 • Buğra Anaokullarında çocuklar öğretmen denetiminde eşyaları, oyuncakları ortaklaşa kullanmayı, sırasını, hakkını gözetmeyi, başkaları için bir şeyler yapabilmeyi öğrenir.
 • Anaokulunda amaç öğrenmeye ilgi uyandırmaktır. Bu yüzden Buğra Anaokullarında çocuğa bilgi aktarmaktan çok öğrenmeye ilgi uyandırılır.
 • Buğra Anaokullarında çocuklar müzik, dans, drama, spor çalışmaları ile bedeninin farkına varır. Bedenini daha kontrollü ve doğru kullanmayı öğrenir.
 • Buğra Anaokullarında çocuklar anne babasından sonra, anaokulunda karşılaşacağı eğitimciler tarafından da değerli bir birey olarak kabul edildiğini, sevildiğini, görüşlerine saygı duyulduğunu görür ve kendine saygı ve öz güven gelişir.
 • Buğra Anaokulları, çocukları fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden geliştirerek başarılı bir ilköğretim için temel atmış olur. Okul öncesi eğitim yaşantıları mutlu ve anlamlı olan çocukların ilkokula olumlu duygularla başlama ve başarılı olma olasılığı artacaktır. Çünkü onlara ilkokulda karşılaşacakları görevlere hazır olmalarını sağlayan yeterince güç ve güven kazandıracağız..

 

                                   BEYAZ BAYRAK SERTİFİKASI

 

 • Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında okulumuz “BEYAZ BAYRAK” almaya hak kazanmıştır.

 

TOP